Kendinizi kötü amaçlı yazılımlardan korumak için yapabileceğiniz en iyi şey, bilgisayarınız hakkında daha fazla bilgi edinmektir . Açıkçası, “doğru” nun ne olduğunu tam olarak belirleyemediğinizde bir şeylerin ne zaman yanlış olduğunu söyleyemezsiniz.

Büyük anti virüs ürünlerinin çoğu, amatörler tarafından birçok virüs yazıldığında başladı. Artık böyle değil. Bugünün zararlı yazılımları, iş dünyasında para kazanmak için çalışan profesyoneller tarafından yazılmıştır. Kendilerini çoğaltan virüslere daha az ilgi duyuluyor – virüsler en çok e-postalar ve web sitelerinden kaynaklı olarak bilgisayarlara bulaşıyor.
Mali bilgiler ve şifreler vb. bilgileri Toplamakla ilgileniyorlar, ancak fidye yazılımına yönelik bir eğilim de var. Bilinir ki, insanlara değer verdikleri şeyleri – kişisel dosyalarını, finansal bilgilerini, aile fotoğraflarını vb. bekler için şantaj yapabileceklerini biliyorlar ve Bitcoin bu kişiler için nakit toplamak için güvenli bir yol sağlandı.

Risklere karşı en iyi savunma, tüm önemli verilerinizin çevrimdışı yedeklemesidir.

TAVSİYEM:
1.Kötü amaçlı yazılımların korunması bir anti-virüs programı çalıştırmayı ve katmanlı bir yaklaşımı benimsemeyi düşünmeyi bırakın.
2.Windows’u standart bir kullanıcı olarak yönetici olarak çalıştırmayın
3.Windows’un ve tüm PC’nizin yazılımının güncellendiğinden emin olun.
4.Tüm kişisel verilerinizi iyi yedeklediğinizden emin olun
5.Seçtiğiniz anti-virüs programının bir şey kaçırmadığından emin olmak için periyodik taramaları çalıştırın
6.Windows 10’un iyi yenileme, sıfırlama ve kurtarma seçenekleri sunduğunu unutmayın

Benim Önerim:Mevcut ücretsiz programlardan, hem Avasta hem de Bitdefender’ı öneriyorum, ancak Avast ve AVG hala kabul edilebilir seçeneklerdir. Kaspersky, muhtemelen en iyi ücretli seçenektir, ancak Trend Micro bakmaya değer bir program.

Öte yandan piyasadaki diğer programlara bakalım:

1. Malwarebytes Anti-Malware

2. Bitdefender Antivirus Free Edition

3. Adaware Antivirus Free

4. Emsisoft Emergency Kit

5. SUPERAntiSpyware

Yorum Bırakın...