Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojileri ve Kullanımı Kulübü kurulduğu 2015 senesinden bu yana özellikle Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Elektrik- Elektronik Mühendisliği öğrencileri olmak üzere bütün Erzincan Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermektedir. Başlıca misyonumuz, teknolojik gelişmeleri ve robot bilimini üniversite öğrencilerine tanıtmak, sevdirmek ve bu görüşten yola çıkarak, bilim ve teknolojinin gerisinde kalmayan aksine günümüzün teknolojik imkanlarını daha da ileri taşıyacak yetkin bireyler yetiştirmektir.

Bu amaçla üniversite çapında hobi amaçlı projelere destek verilmekte ayrıca öğrenciler ders dışı eğitim, seminer ve teknik gezilerle bilgilendirilmektedir.

Bu tip aktivitelerin yanısıra, bahsedilen programlar çerçevesinde öğrenciler arası sosyal etkileşim ortamının kulüp çerçevesinde gelişmesi sağlanmaktır. Grup çalışmaları, seminerler ve teknik geziler sayesinde öğrenciler ders dışında da birbirlerini tanıma ve sosyal alanlarda etkili olma fırsatı bulabilmektedir. Özellikle, kulübümüzde etkin görev almak isteyen arkadaşlar için kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam hazırlanmış olmakta ve bu sayede birçok sahalarda gelişme ortamı hazırlanmaktadır. Kulübümüzün üyeleri, ülke çapındaki çeşitli projelere katılmaktadırlar; bu sayede kendileri adına bir takım çalışmasına katılmış ve proje anlamında tecrübe edinmiş olmakla beraber kulübümüzün ve üniversitemizin adını da birçok platformda temsil etmektedirler.Dönemler arası yardımlaşmanın ve dayanışmanın da önemli derecede etkin olduğu kulübümüzde bir nevi danışmanlık fırsatı da sağlanmaktadır.

Üniversitemize yeni katılmış olan öğrencilerimize, bu yeni ortama alışma sürecinde yardımcı olunmakta ve interdisipliner bir yaklaşımla daha iyi bir kariyere sahip olmaları adına destek verilmektedir.Kısaca kulübümüz, robotlar ve gelişen teknolojiler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm öğrencilere kulübümüz çatısı altında biraraya gelme fırsatı sunmaktadır.

Yorum Bırakın...