İngilizce öğrenmek isteyenler ve öğrenen arkadaşlar için derlediğimiz 7 ücretsiz mobil uygulama ile ingilizcenizi hareket halindeyken bile geliştirmek vede öğrenmek çok daha kolay olacak. Çoğunuz belki birçok uygulama yüklemiştir veya duymuştur sizler için en iyi 8 uygulamayı derledik.

1.    Hinative


HiNative’de, aklına gelebilecek tüm diller hakkında sorular sorabilir ve dünyanın dört bir yanındaki gerçek anadil konuşurlarından yanıtlar alabilirsiniz. “Bunu İngilizce nasıl söylersiniz?” “Bu iki sözcük arasındaki fark nedir?” “Telaffuzum doğru mu?” gibi sorular sorabilirsiniz. Karşılığında, diğer kullanıcılara kendi anadiliniz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz
Desteklediği Platformlar: IOS, Android

2.    Busuu

Busuu, dünya çapında 70 milyondan fazla öğrenciye, web ve mobil ortamda 12 farklı dilde kurslar sunan dil öğrenimi için dünyanın en büyük sosyal ağ dallarından biridir. Dilbilgisi dersleri , çevrimdışı mod ve uyarlanabilir kelime öğrenme öznesi gibi diğer özelliklerin kilidini açmak için Öğrenciler ücretsiz olarak üye olabilir veya Premium Üyeliğe abone olabilir .

Fiyat: Ücretsiz
Desteklediği Platformlar:  IOS, Android

 

3.    Babbel


Babbel; yabancı dil öğrenim konusunda dünyada en çok kullanılan uygulamalardan biri! çevrimiçi dil öğrenimine öncülük eden, iletişimsel didaktikleri, davranışçılık ve yapılandırmacıları birleştiren güçlü bir uygulamadır. Aşamalı dersler birbirine bağlı bir çerçeve olarak birbirine bağlıdır ve her adım bir sonraki aşamaya doğru ilerlemektedir. Bu, öğrencilerin gerçek hayatta konuşmalara giden en kısa yolu şu şekilde garanti altına almaktadır.

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
Desteklediği Platformlar:  IOS, Android

 

4.    Memrise


Memrise; genel bir eğitim tekniği olan görsellerle hafızanıza yer edinmeye çalışan bir program! Görseller ve anlamları üzerinden bir çok eğitim kelime bazlı alıştırma yapmanıza olanak sağlıyor. Uygulamayı düzenli kullanırsanız öğrendiğiniz dilde harika bir kelime hazinesine sahip olabilirsiniz. Ücretsiz üyeliği ve Premium üyeliği arasında dağlar kadar fark olmaması da Memrise uygulamasını avantajlı kılıyor.

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
Desteklediği Platformlar: IOS, Android

 

5.    MindSnacks


Mindsnack uygulaması dil öğrenimi konusunda tüm yaşlara hitap eden ve eğlenceli oyunlarla hoş vakit geçirmenizi sağlayan bir program! Özellikle dil bilgisi ve zamanlar gibi grammar konularından sıkıldıysanız kısa alıştırmalar ve oyunlarla yabancı dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Derslerin seviyeler halinde ilerlemesi ve oyunlarda kullanılan güçlenme seçeneklerinin uygulamada kullanılması size bazen mobil bir oyun oynadığınızı hissettirebilir.

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
Desteklediği Platformlar: IOS, Android ( Mevcut Değil )

6.    Duolingo


Duolingo; başta sizin seviyenizi belirleyerek size bir hedef koyuyor ve bu hedefe ulaşmak için gerekli çalışmaları size günlük olarak sunuyor. Birçok dilde hizmet veren Duolingo tüm dünyada en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan biri ve yeni bir dil öğreniyorsanız mutlaka telefonunuzda olmalı. Her dilde telaffuz ile ilgili bilgi alabileceğiniz uygulamada sesli dersler ağırlıkta!

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
Desteklediği Platformlar:  IOS, Android

 

7.    HelloTalk


HelloTalk; sosyal medya ve dil öğrenimi fikirlerini bir potada bir araya getiren harika bir uygulama! HelloTalk programında ana hedef istediğiniz dilde konuşan insanlarla sohbet etmeniz ve pratikle dilinizi geliştirmeniz. Uygulamayı aktif kullanırsanız ve amacınız gerçekten dilinizi ilerletmekse dünyanın bir çok köşesinden yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz ( Premium üyelik ücretli )
Desteklediği Platformlar:  IOS, Android

 

Yorum Bırakın...