Aşağıda yer alan bu platformlardan birini kullanarak ücretsiz olarak ya da küçük bir yatırım ile kendi mobil uygulamanızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu şekilde ziyaretçilerinize farklı bir deneyim sunabilir, rakiplerinize fark atabilirsiniz.
1.MOBİROLLER
Bir self servis uygulama geliştirme platformu. Benzer ve başarılı uygulamalar yurt dışında da mevcut; mobiroller’ın da bunlardan hiç aşağı kalır yanı yok.
Mevzu şundan ibaret; mobiroller’a kayıt oluyorsunuz ve bir şablon seçip site üzerinden uygulamanızı geliştiriyorsunuz. geliştirmek dediysem sakın kod falan yazacağınızı düşünmeyin. sürükle bırak, formları doldur, bitti gitti. Çok cüzi ücretlere hem androidde hem de ios da uygulamalarınızı yayınlamak mümkün. Üstelik native uygulamalar bunlar. Şuan bir çok modül var uygulamanızda kullanabileceğiniz; çok yakında m-commerce modülü de geliyor duyduğuma göre. O gerçekten bir game changer olacak.
Şu an ücretsiz apk yapma ve yayınlama olanağı veriyor. Yayınlama ücretli idi. Şimdi ücretsiz, yalnız reklamlı yayınlıyorlar tabi apk nız kabul edilirse.
Kod bilmeden uygulama yapıp yayınlayabileceğiniz en iyi mobil uygulama yapma sitesi.Ayrıca tasarladığınız uygulamanın apk’sini jet hızında mailinize atıyorlar

 


2.GOOD BARBER

İos ve anroid için hiç bir kodlama bilginiz olmadan uygulama geliştirebileceğiniz site.Avrupa merkezli GoodBarber ile kod yazmadan -‘native‘ olarak- mobil uygulama sahibi olabiliyorsunuz. Kullanıcılarına çok sayıda tema seçeneği sunan girişim, YouTube ve WordPress gibi içerik kanallarıyla entegre olarak çalışıyor.
7 aşamadan oluşan gelişmiş tasarım modülüyle menü yapısından tutun, ikon tasarımlarına kadar geniş bir yelpazede uygulamanızı kişileştirebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz uygulamanın farklı tablet ve modellerde nasıl göründüğünü önizleme konsolu yardımıyla telefonunuza yüklemeden görebiliyorsunuz. Uygulamanız hazır hale geldiğinde ise birkaç tık ile mağazalara kolayca gönderebiliyor ve kullanıcıların uygulamanıza hemen ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

 3.ShoutEm

Müşterileri arasında USA Today, T-Mobile’ın bulunduğu Shoutem 2008’de kullanıcıların kendi sosyal platformlarını yapmaları için kurulmuş. 2011’de pivot ederek şu an kullanıcıların yazılım ve tasarım bilgisi olmadan sürükle-bırak ile iPad, iPhone, Android ve HTML5 uygulamaları yapmalarına olanak sağlayan platforma dönüşmüş. Bugüne kadar Bicro ve RSG Capital’den 1.65 milyon dolar yatırım alan Shoutem’in yazılım ekibi balkanlarda Zagreb’de, merkezi ise New York’ta.
Bu kadar kolaylığın bir karşlığı oluyor tabii ki. 4 ayrı seviyede fiyatlandırma sunan Shoutem‘in başlangıç paketi aylık 19.90 dolardan başlıyor
Bu kadar kolaylığın bir karşlığı oluyor tabii ki. 4 ayrı seviyede fiyatlandırma sunan Shoutem‘in başlangıç paketi aylık 19.90 dolardan başlıyor

4.Appery.io
Bulut tabanlı bir uygulama olduğu için, herhangi bir indirme ya da yükleme işlemi gerektirmiyor. Bu size ciddi zaman kazandırıyor. Ayrıca uygulamanızın arayüzü tasarlamanız için sürükle & bırak mantığıyla çalışan bir görsel düzenleyici bulunuyor. Bu sayede uygulamanızı daha kolay bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.
iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerinde çalışan mobil uygulamalar oluşturmanızı sağlar. 2013 yılında kurulan bu bulut tabanlı uygulama geliştirme platformu, günümüzde 300 binden fazla geliştirici tarafından kullanılmaktadır. İşletmelere yönelik geliştirilen uygulamalara odaklanan bu aracı hiçbir yükleme yapmadan, direkt olarak web sitesinden kullanabilirsiniz. Mobil uygulamanın UI tasarımı için ögeleri istediğiniz gibi ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Oldukça kolay ve esnek bir kullanımı olan Appery.io, mobil uygulamaların herhangi bir back-end sistemiyle entegrasyonunu sağlıyor. 14 günlük ücretsiz sürümünden sonra aylık 90 Dolar ödeyerek bu aracı kullanabilirsiniz.
Geliştirmekte olduğunuz mobil uygulamanızı kolay bir şekilde geliştirme ekibiyle, kullanıcılarla veya müşterilerle gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

 

5.BİZNESSAPPS
Kullanımı kolay içerik yönetim sistemi, dakikalar içerisinde uygulamanızı oluşturup her şeyini özelleştirerek kendi tasarımınızı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Uygulamanızı tasarlayıp geliştiriyorken gerçek zamanlı olarak gözlemleyebileceğiniz önizlemeler de sunuyor.
Uygulamanızı çevrimiçi olarak anında güncelleyebilir, içerisindeki her şeyi Apple’a ya da Google’a göndermenin uzun sürecine bulaşmadan düzenleyebilirsiniz. Haftalık olarak yayınlanan, BiznessApps ile nasıl harika uygulamalar ortaya çıkarabileceğinize dair anlatımlar da geliştirme sürecini hızlandırmanızı sağlıyor.
Ücret: Ödeme çeşitleri, mobil internet sitesi için aylık 29$’dan başlayıp mobil uygulaması için 59$’a kadar çıkıyor.

YUKARIDA GÖRDÜKLERİNİZ KODSUZ KULLANILAN UYGULAMALAR. GELİN ŞİMDİ KODLAR YAZARAK KENDİ MOBİL UYGULAMALARIMIZI NASIL YAPACAĞIMIZA BAKALIM

6.Android Studio
Android Studio, Android uygulama geliştiricileri için tasarlanan oldukça geniş kapsamlı ve ücretsiz programdır. Program beraberinde bir çok Android geliştirici aracıyla birlikte gelmektedir.
Karışık problemleri kolayca çözmenizi sağlayabilecek olan Android Studio ile sadece uygulama geliştirme değil aynı zamanda varolan uygulamalardaki sorunları çözme işlemleride gerçekleştirebiliyorsunuz.

Android Studio’nun kod geliştiricilere sunduğu temel özellikler şunlardır:

-Gradle tabanlı, esnek proje inşa sistemi.
-Farklı özellik ve sürümlere göre çoklu APK çıktısı.
-Temel proje şablonlarıyla hızlı ve kolay proje üretimi.
-Ekran tasarımlarını kolaylaştıran sürükle-bırak özellikli zengin editör.
-Uygulamanın performansı, kullanılabilirliği, farklı sürümlerde çalışabilirliğinin kontrol edilebileceği test araçları.
-Kolay ve güvenli APK imzalanması.
-Ek uğraşa gerek kalmadan Google hizmetlerini uygulamaya ekleyebilme.

 

Yorum Bırakın...