Mühendis adayları ve Mühendisler için İngilizce olmazsa olmazlar arasında. Bizler de bu yazıda Mühendis adayları ve Mühendisler için akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilecek İngilizce öğreten uygulamaları listeledik. İstediğiniz uygulamayı uygun marketten indirebilmek için  kullandığınız cihazın işletim sisteminin isminin yazılı olduğu linke tıklamanız yeterli.

 

1-Big City Small World Podcast

4 hikaye oluşan 12 şer bölümden oluşan hikayeler yaklaşık 2,5 dakikadır. Telaffuz gayet güzel ve anlaşılır, hikayeler ise sizi sıkmayacak şekilde. Ayrıca hikayelerle birlikte karikatür olarakta kısa olaylar verilmiş. Hem dinleyip hem de takip edebilirsiniz. Kelime çeşitliliği de oldukça zengin olan uygulamayı otobüste, evde ve hatta yolda yürürken bile kullanabilirsiniz. Bu sayede İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Özellikle seviyesinin yüksek olmadığının düşünenler için daha faydalı olabilecek bir uygulama.

Android   iPhone 

2-LearnEnglish Podcast

 

Uygulamada 3 hikaye ve toplamda 40 bölüm var. Her bir bölüm yaklaşık 20dk sürmekte. Hem dinleyip hem de takip edebileceğiniz bir bölüm. Kelimeler ve gramer açısında üst seviye bir uygulama diyebiliriz. Kelime açısından oldukça zengin. Telaffuz gayet açık ve anlaşılır. Ayrıca her bölümün sonunda test sorularıyla o bölüm hakkında sorular soruluyor.

Android   iPhone 

3-Learn English – Voxy

1 dakikanızı almayacak üye kaydıyla kendinizi çok güzel İngilizce dünyasının içinde bulacaksınız. Üye olduktan sonra seviye testi yapıyor, öylesine bir test değil güzel bilginizi ölçebilecek bir testle seviyenizi belirliyor. Daha sonra gerek boşluk doldurma gerek dinleme gerekse resimli bölümleri gerçekten İngilizce öğrenmenize büyük fayda sağlayacak düzeyde.

Android   iPhone 

4-How to Speak Real English

Video dersleri gerekse kelime bilginizi geliştirecek yazıları çok eğitici olmuş. Ayrıca dinlediğini anlama ve okuduğunu anlama konusunda yani reading ve writing dediğimiz konularda kendinizi geliştirmeye çok yardımcı olacak bir uygulama.

Android   iPhone 

5-Fluent English

İçinde bulunan hikayeleri hem dinleyin hem takip edin. Ayrıca uygulamanın size sunduğu en önemli avantaj bilmediğiniz kelimelerin üstüne basarak hemen Türkçe karşılığını görebilmeniz ve kaldığınız yerden hikayeye devam edebilmeniz. Bu avantajı uygulamayı öne çıkarıyor.

Android   Resmi iPhone uygulaması yoktur.

6-Tureng Sözlük

Bilmediğiniz kelime ve kelime gruplarında size çok yardımcı olacak bir sözlük uygulamasıdır. Sadece günlük hayatta kullandığınız kelimeler değil, iş dünyası, mühendislik, dış ticaret gibi alanlardada 3 milyondan fazla terim bulunduran bir sözlüktür. Ayrıca ses ile kelime tanımala özelliği uygulamayı öne çıkaran özelliklerden birtanesi.
Android   iPhone

7-TED

Bu uygulama aslında ingilizce öğretmen için yapılmamıştır. Ama bundan çok daha iyi şekilde faydalanabiliriz. Uygulama sayesinde hergün yeni eklenen güncel  ingilizce videolar izleyebilirsiniz. Üstelik birçok alt yazı seçeneği ile birlikte. Bu sayede bize ingilizce öğrenmek için tavsiyede bulundukları “yabancı film izle” önerisi yerine burdan kısa ve ilgimizi çekecek ayrıca güncel birçok videoyu otobüste giderken bile indirebiliriz. Mobil interneti olmayanlar uygulama sayesinde videoları evlerinde telefonlarına indirebilir ve istediği yerde internete ihtiyaç olmadan izleyebilir. Farklı aksanlarda ingilizce konuşmalar ve görüntününde HD ye yakın olması, uygulumanın önem çıkmasını sağlıyor. Unutmadan, teknolojiden bilgisayara, enerjiden modaya kadar 100 e yakın kategoride videolar izleyebilirsiniz.
Android   iPhone
Yorum Bırakın...