Gelecekteki bilgisayarınız veya telefonunuz aptalca hızlı aktarım hızlarına sahip olacak. USB 3.0 Promosyon Grubu, mevcut USB 3.1 spesifikasyonunu iki katına çıkaran USB 3.2 spesifikasyonunu ilave bir şerit ekleyerek açıkladı. Bu nedenle, USB 3.0 için 5 Gbps’lik iki şerit, 10 Gbps’lik bir verimlilik, USB 3.1 ile 20 Gbps için 10 Gbps’lik iki şeritli kablo izni sağlanacaktır. Bir bonus olarak, şu anda kullandığınız “süper hız” USB-C kablosu çift hatlı operasyon için dahili kapasiteye sahiptir.

 

Örnek olarak, grup, bir USB 3.2 depolama aygıtına bağlı bir USB 3.2 ana bilgisayarının, “süper hız” sertifikalı bir USB 3.1 kablosu üzerinden 2GB / s aktarım kapasitesine sahip olacağını söylüyor. “USB Type-C’yi pazara sunduğumuz zaman, SuperSpeed ​​USB veya SuperSpeed ​​USB 10 Gbps için sertifikalı USB Type-C kablolarının ve konektörlerinin daha yüksek performanslı USB’yi destekleyeceğini garanti etmeyi amaçladık. Yeni nesil USB 3.0 geliştirildi. “Dedi USB 3.0 Destekleyicisi Grup Başkanı Brad Saunders.

 

Ancak bu Thunderbolt benzeri sayıları bir miktar tuz ile almanız gerekir. USB 3.0 veya 3.1 cihazları (şaşkınlıkla USB-C kabloları kullanır), sertifikalı hızlarına nadiren yakındır. Örneğin, WIrecutter, en hızlı USB 3.0 flash sürücüsü olan Extreme CZ80’in, USB 3.0’ın kapasitesinin üst kısmının 254 MB / s ve 170 MB / s hızlarında okuyup yazabileceğini buldu. (Bununla birlikte, bazı USB 3.1 süper hız SSD sürücüleri USB 3.0 bağlantısını doyurabilir.)

 

Toshiba, Intel, Samsung ve WD’den 64 katmanlı ve yüksek teknoloji sayesinde flaş depolama hızla ilerliyor ve RAW veya 4K video düzenlemek isterseniz bu tür hızlar kullanışlı. USB 3.0 Promosyon Grubu (Apple, HP, Intel, Microsoft ve diğerleri üyelerle birlikte), 3.2 spesifikasyonun 2017 yılının sonuna kadar tamamlanacağını söylüyor; bu nedenle o zamana kadar herhangi bir cihazı görmeyi beklemeyin. Bu arada, USB Developer Days’te Kuzey Amerika’da bu yıl eylül ayında daha fazla bilgi edineceğiz.

Kaynak: https://www.engadget.com/2017/07/26/usb-3-2-doubles-your-connection-speeds-with-the-same-port/

Yorum Bırakın...